KAĞAN TESİSAT

instagramfacebooktelefon

       
 
 
       

TESİSAT - TADİLAT - TAMİRAT

 

Soğuk Su Tesisatı
Çelik Borularla Tesisatın Döşenmesi: Galvanizli olan çelik boru mengeneye yeterli bir uzaklıkta bağlanmalıdır. Boru ölçü alınarak işaretlenmelidir. Daha sonra işaret bölgesinden kesilip diş açımı için boru ağzı temizlenmelidir.

Sonra boru çapına uygun olan pafta lokması pafta gövdesine takılmalıdır. Pafta cırcır yönüne ayarlanmalı ve borunun diş açılacak olan ucuna takılmalıdır. Paftaya boru eksenine doğru dik baskı uygulanmalı ve pafta saat yönüne doğru çevrilmelidir.

Dişler tutturulup dişlere makine yağı damlatılıp paftanın ısınmaması ve ayrıca rahat bir diş açılımı sağlanır. Diş boyu mutlaka pafta noktasını 2 diş kadar geçmelidir.

Plastik Borularla Tesisatın Döşenmesi
Polipropilen (Pp) türündeki plastik borular temiz su tesisatı için kullanılan termo setting plastik özelliğini taşıyan borulardır. Bu yüzden ısıl işlem yapılıp sonra birleştirilmesi gereken borulardır. Plastik boruların 230°C–250°C kadar ısıtılması, plastik borulara kolayca şekil alıp yine aynı cins plastik ile yapışabilme özelliğini kazandırır.

Plastik boru ile plastik boru ek parçalarının aynı firmanın ürünü olduğundan emin olmalısınız.

İhtiyaç kadar plastik boru kesilmeli ve plastik borunun kaynak ucu iyice temizlenmelidir. Plastik borunun ucu kaynak uzunluğu derecesinde işaretlenmelidir. Daha sonra 230°C–250°C kadar ısınmış olan füzyon kaynak makinesi lokmalarına boru ve boru ek parçası aynı anda takılmalıdır.

Sıcak Su Tesisatı

Çelik Borularla Tesisatın Döşenmesi: Soğuk su tesisatı döşenirken aynı zamanda sıcak su tesisatı da döşenmelidir.

Bakır Borularla Tesisatın Döşenmesi
Isı tesisatında, kombilerde, şofbenlerde sanayi ve ev tipi klimalarda, yerden ısıtma sistemlerinde, güneş enerji sistemlerinde, doğal gaz tesisatı ve eşanjörlerde bu bakır borular önemli bir kullanıma sahiptir.

Plastik Borularla Tesisatın Döşenmesi

Plastik olan borular altyapı malzemesi olarak kullanılan çok iyi bir malzemedir. Kullanılan sıcak su çok fazla yüksek sıcaklıkta olmayacağından ve borular döşemelerin içinde kalacağı için dayanımsal olarak ideal bir borudur.

Eğer yüksek sıcaklık isteniyor ise bu bölgelerde alüminyum folyolu olan borular mutlaka kullanılmalıdır.

       

KAĞAN TESİSATIN SİZLER İÇİN HİZMETLERİ

       
su kaçağı ankara KANAL AÇMA ANKARA petek temizleme ankara tesisat tadilat tamirat

SU KAÇAĞI TESPİTİ

Su kaçağı tespitini adresinize gelip Rothenberger markalı son sistem teknolojik aletle bularak, kırmadan dökmeden temiz bir şekilde tadilatını yapmaktayız.

KANAL AÇMA

Kanal ve diğer tıkanıklık sorunlarına siz değerli müşterilerimiz için en iyi hizmeti sağlayarak, uygun fiyat teklifimizle kısa sürede yapmaktayız. Ankara'nın tüm ilçelerinde hizmetinizdeyiz.

PETEK TEMİZLİĞİ

Peteklerde oluşan ısınmama gibi sorunları, son sistem teknolojik cihazlarla bakımı ve temizliğini yapmaktayız. Ankara'nın tüm ilçelerinde hizmetinizdeyiz.

TESİSAT - TADİLAT

Evleriniz ve iş yerlerinizde yapılacak tesisat, tadilat ve tamirat işlerinizi uygun fiyata yapmaktayız. Tesisat, tadilat ve tamiratı için deneyimli kadromuzla hazırız.

       
       

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

BİZİ TAKİP EDİN

 

Adres:

Kavacık Subayevleri Mahallesi Şair Mehmet Emin Caddesi 49/B Keçiören

Telefon:

0312 347 75 95 -0537 425 74 82

 

instagram
facebook