KAĞAN TESİSAT

instagramfacebooktelefon

       
 
 
       

SU KAÇAĞI TESPİTİ

 

Su kaçağı durumu evlerde, ofis veya iş yerlerinde, kısacası su tesisatının bulunduğu her türlü yapıda karşılaşma ihtimali bulunan, aynı zamanda ortaya çıkmasından tedirgin olunan bir durumdur. Ancak günümüz teknik ekipmanlarının gelişmesi ve profesyonel teknik elemanların yetişmesi sayesinde bu durum korkulur olmaktan çıkmaktadır.

Su Kaçağı Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

Su kaçağı olup olmadığından birkaç yolla şüphe edilir.
* Bulunduğunuz binada kötü bir koku meydana geliyorsa,
* Bu koku ağır bir nemlilikle eşlik ediyorsa,
* Herhangi bir zemin veya duvar yüzeyinde nemlilik veya sızıntı fark ediliyor ise, yüksek ihtimalle bulunduğunuz binada su kaçağı meydana gelmektedir diyebiliriz.

Bu sebeple, öncelikli olarak sızıntının nerede meydana geldiğine bakılarak, sızıntının temas ettiği komşu veya diğer binayı kullanan başka birileri varsa bu kişileri bilgilendirdikten sonra suyun akmasını engellemek için su vanasını kapatmak gerekir.

Su Kaçağı Nereden Kaynaklandığını Tespit Etmek İçin Neler Yapabilirim?

Eğer su tesisatı, yapı iskeleti ve bina donanımına ait profesyonel bilgiye sahip değilseniz, en iyi çare bu işi profesyonel olarak yapan, organize eden firmalarla iletişime geçmenizdir.

Bu tür profesyonel çalışan firmaların su kaçağı tespit etme çalışmaları farklı yöntemlerle yapılabiliyor. Bu yöntemlerden birisi Akustik Dinleme Aletidir. Akustik Dinleme Aleti, su sızıntısını ses frekans dalgalarını yakalayarak tespitini sağlayan profesyonel bir alettir. Bununla sızıntı veya kaçağın bulunduğu nokta hassasiyetle tespit edilebilir.

Bir diğer yöntem, görüntüleme kameralarıdır. Kanal veya boruların iç kısımlarını görüntülemeye yarayan bu cihazlar sayesinde su kaçakları tespit edilebilir, ayrıca eğer varsa tıkanıklık durumları da tespit edilebilir, hatta su kaçağının bu tıkanıklıklara bağlı olup olmadığı da ortaya çıkmış olabilir.

Su kaçağı tespiti ekiplerinin kullandığı termal kameralı yöntemle ise, termal kamera özellikle sıcak su tesisatlarının bulunduğu noktalarda kaçak olup olmadığını, ısı tespiti özelliğiyle tespit eder.

Yine sıklıkla kullanılan diğer bir su kaçağı tespit cihazı nemölçer cihazlardır. Bu cihazlar sayesinde su kaçağının bulunduğu noktadaki nemliliğin yoğunluğuna göre su sızıntı veya kaçağı tespit edilebilir. Böylelikle yapının durumu ve kaçağın şekline bağlı olarak gerekli tedbirler alınmalı, sorun gidermeye yönelik çalışmalar başlatılmalıdır.

       

KAĞAN TESİSATIN SİZLER İÇİN HİZMETLERİ

       
su kaçağı ankara KANAL AÇMA ANKARA petek temizleme ankara tesisat tadilat tamirat

SU KAÇAĞI TESPİTİ

Su kaçağı tespitini adresinize gelip Rothenberger markalı son sistem teknolojik aletle bularak, kırmadan dökmeden temiz bir şekilde tadilatını yapmaktayız.

KANAL AÇMA

Kanal ve diğer tıkanıklık sorunlarına siz değerli müşterilerimiz için en iyi hizmeti sağlayarak, uygun fiyat teklifimizle kısa sürede yapmaktayız. Ankara'nın tüm ilçelerinde hizmetinizdeyiz.

PETEK TEMİZLİĞİ

Peteklerde oluşan ısınmama gibi sorunları, son sistem teknolojik cihazlarla bakımı ve temizliğini yapmaktayız. Ankara'nın tüm ilçelerinde hizmetinizdeyiz.

TESİSAT - TADİLAT

Evleriniz ve iş yerlerinizde yapılacak tesisat, tadilat ve tamirat işlerinizi uygun fiyata yapmaktayız. Tesisat, tadilat ve tamiratı için deneyimli kadromuzla hazırız.

       
       

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

BİZİ TAKİP EDİN

 

Adres:

Kavacık Subayevleri Mahallesi Şair Mehmet Emin Caddesi 49/B Keçiören

Telefon:

0312 347 75 95 -0537 425 74 82

 

instagram
facebook